MENU
klinika

Nesër ndaj Holandës

Messi kërkon të arrijë rekordin tek Argjentina

08.12.2022 - 20:42

Argjentina nesër në çerekfinale do të takohet me Holandën, ndeshje e cila do të luhet në orën 20:00. Messi, i cili deri tani ka shënuar 3 gola, po synon të barazojë rekordin e legjendës Gabriel Batistuta në Kupën e Botës.

Shtatë herë fituesi i “Topit të Artë” ka nëntë gola në pesë turne dhe po kërkon të arrijë dhe të kalojë rekordin e Batistutas, i cili ka 10 gola të shënuara në Kupën e Botës.

Aktualisht, Messi është në vendin e dytë në garën për Këpucën e Artë në Kupën e Botës “Katar 2022”, pas Kylian Mbappes të Francës, i cili numëron 5 gola. Mbetet të shihet nëse 35-vjeçari do të regjistrojë një tjetër rekord.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNNjë tjetër skuadër i bashkohet grupit të Europës

Tirana mbetet e shkëputur edhe pas hapit fals

Ja sa pritet të mungojë titullari i katalanasve!

Lajme të këqija për Barcelonën

Nga Juventusi te Reali e Barcelona

Të gjithë në garë për titullarin e Interit

Në skenë del dhe klubi historik europian

Zidan në kërkim në të një skuadre të re

Çon skuadrën të stërvitet në… ushtri

Poter tenton të ringjallë Çelsin

Balaj pritet titullar, Mala është në dyshim

Ja si mund të rreshtohet Vllaznia përballë Erzenit!