MENU
klinika

Policia “blindon” Bulevardin

Nisen rreth 1000 qytetarë nga Vlora për protestën e PD

06.12.2022 - 11:24

Kreu i PD, Sali Berisha ka njopftuar se sot do të mbahet protestë në Bulevardin “Deshmorët e Kombit”, në ditën kun ë Tiranë mbahet Samiti i Be.

Bëhet me dije se rreth 1000 protestues janë nisur nga Vlora për në kryeqytet. 600 janë nisur nga Vlora, ndërsa 200 anë nisur nga dega e PD në Selenicë.

E teksa PD bëhet gati për protestën që e kanë njopftuar se do mbahet në 12:00, një numër i madh i forcave të policisë ka blinduar të gjithë sheshin për të bërë të mundur mbarëvajtjen e samitit të BE dhe Ballkanit Perëndimor.

Kujtojmë që olicia nuk ka dhënë leje për protestën brenda perimetrit të sigurisë, por Berisha ka deklaruar se populli opozitar do të mbushë rrugët dhe sheshet e Tiranës.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN