MENU
klinika

Momenti prekës

Papa Françesku ‘shpërthen’ në lot teksa lutet për Ukrainën

08.12.2022 - 20:05

Papa Françesku është prekur teksa po lutej për ‘Virgjëresha e Papërlyer’. Ai u prek teksa përmendi Ukrainën.

Zëri i papës filloi të dridhej teksa përmendi ukrainasit dhe iu desh të ndalonte, pa mundur të fliste, për rreth 30 sekonda ndërsa koka i dridhej.

Ai nisi sërish lutjen pas atij çasti, por zëri i tij nuk ishte më i njëjtë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


"E kam mbi tryezë propozimin!"

Papa Françesku: Mund të shkoj në Kiev

"Ndaleni luftën në Ukrainë, lehtësoni vuajtjet e njerëzve të shkatërruar!"

Dita e Pashkëve/ Papa Françesku përsërit thirrjen për armëpushim