MENU
klinika

"Të hetohet shpejt nga autoritetet"

PPE reagon për grushtin ndaj Berishës në protestë

09.12.2022 - 11:24

Partia Popullore Europiane ka dënuar ashpër sulmin ndaj kryetarit të PD-së, Sali Berisha, ku kërkon që ngjarja të dënohet.

Në një reagim për FaxneWs pas sulmit ndaj Berisha në protestën e 6 dhjetorit. Në reagim thuhet se PPE mbështet gjithmonë të drejtat demokratike të lirisë së tubimit dhe lirisë së shprehjes.

Reagimi i PPE për Faxnews:
Si PPE ne kemi mbrojtur gjithmonë të drejtat demokratike të lirisë së tubimit dhe lirisë së shprehjes. Çdo sulm kundër çdo demonstruesi paqësor duhet të dënohet dhe shkeljet të hetohen dhe të ndiqen shpejt nga autoritetet kompetente. Dhuna nuk është kurrë një mjet i pranueshëm në politikë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


"U urojmë të lënduarve shërim të shpejtë"

Nuk i përmend emrin/ OSBE reagon për grushtin ndaj Berishës


Rreziku i përplasjes totale nëse kombinohen

Pesë frontet e konfliktit Iran-Izrael

“E kanë mendjen tek çantat, vathët e shtrenjtë dhe takat e larta"

Ilir Meta: Gratë në PL do të shpërthejnë!

“I bëra ministre dhe nuk duan t’ia dinë”

Meta: Gabim i madh, askush s’merr më poste se është miku im

Organizuan protestën para Bashkisë së Tiranës

Procedohen penalisht Tedi Blushi dhe Klevis Balliu