MENU
klinika

FIFA me dorë të lehtë

Serbia ia hedh me një gjobë të vogël për flamurin

07.12.2022 - 19:06

Pak javë më parë në dhomat e zhveshjes së Serbisë u shfaq harta e Kosovës me ngjyrat e flamurit serb. Kaq ka mjaftuar për FIFA-n që të nisë zyrtarisht një hetim, me procedimin disiplinor që është mbyllur sot. Përveç këtyre, nuk mungoi edhe një shkrim: “S’ka dorëzim”.

Zyrarisht, Federata e Futbollit të Serbisë është gjobitur me 20 mijë franga zvicerane. Përfaqësuesja e njohur ia hedh paq edhe kësaj here, pasi pritej një ndëshkim më i rëndë sesa kaq.

Vlen të theksojmë se po për këtë arsye, Federata e Futbollit të Kosovës kishte bërë një ankesë në dyert e shtëpisë më të madhe të futbollit në botë, kërkesë kjo e cila mori përgjigje këtë të mërkurë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNVetëm 5 minuta për të kuptuar rastin e mashtrimit

Usain Bolt në mes të katër rrugëve…

Humb përballjet ndaj United për Europa League...

Dembélé do t’i mungojë 5 javë Barçës

Mësoni datat dhe oraret kur do të luhen përballjet!

Dy miqësore me Italinë për Kombëtaren U-17

Tani rinovimi me Milanin është shumë larg…

Rafael Leao, klauzola ‘nyja gordiane’

Mesfushori maroken ka zbarkuar në Paris...

PSG pranë ‘grushtit të shtetit’ me Ziyech