MENU
klinika

Përgjigjet mjeku

Jam operuar nga apendisiti. Ç’duhet të kem kujdes?

19.01.2023 - 11:10

“Pyet mjekun” është rubrika më e re, një platformë që bën të mundur kontaktin ndërmjet mjekut dhe pacientit.

Nëse keni ndonjë pyetje, për gjithçka që ju shqetëson në shëndetin tuaj, këtu do të merrni përgjigje nga mjekë me eksperiencë, pa rezervime takimesh dhe duke shmangur radhët e gjata.

Pacienti: Përshëndetje! Doja të pyesja mjekun se çfarë duhet të bëjmë pas kemi hequr apendesitin.

Mjeku: Si fillim është gjithnjë e nevojshme që pas heqjes së apendiksit, pacienti të vazhdojë këshillimin me mjekun përkatës dhe të kryerjë vizitë tek kirurgu dhe një eko kontrolli. Natyrisht edhe ndjekja (shikimi nga ana e mjekut) e plagës operatore është e nevojshme.

Nëse keni edhe ju pyetje, dhe doni të merrni një përgjigje të shpejtë nga mjekët e “spitalit tonë online”, klikoni këtu. Identiteti juaj do të mbetet anonim.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN