MENU
klinika

Si paraqitet situata

Ngrica dhe akulli mbulojnë këtë qark në vendin tonë

03.02.2023 - 12:42

Temperaturat e ulëta kanë mbuluar me dëborë dhe ngricë qarkun e Dibrës. Dëbora dhe ngrica ka krijuar vështirësi për kalimin në bajpassin e Rrugës së Arbrit, por bashkia e Dibrës ka hedhur kripë në rrugë, duke bërë që situate është nën kontroll.

Në lidhje me energjinë elektrike, ka pasur probleme vetëm orët e para të mëngjesit, por falë ndërhyrjes së OSHEE-së problemi u zgjidh.

“Që në orët e para të mëngjesit në qarkun e Dibrës. Problem ka pasur nga Bulqiza drejt Dibrës. Ka pasur ngrica dhe akull. Edhe te bajpassi i Rrugës së Arbrit ka pasur probleme nga bora dhe ngrica. Ka pasur mjete që kanë dalë nga rruga, por kompanitë anë hedhur kripë. Ka pasur probleme por është hedhur kripë. Për energjinë eklektike, ka ,munguar në orë e para të mëngjesit. OSHEE ka punuar dhe e ka rikthyer energjinë”, ka raportuar gazetari Enver Doci.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Zonat ku ka pasur më shumë reshje bore

ARRSH jep informacion mbi situatën e rrugëve