MENU
klinika

Përgjigjet mjeku

A është djersitja e tepërt shenjë e atakut kardiak?

31.03.2023 - 09:58

“Pyet mjekun” është rubrika më e re, një platformë që bën të mundur kontaktin ndërmjet mjekut dhe pacientit.

Nëse keni ndonjë pyetje, për gjithçka që ju shqetëson në shëndetin tuaj, këtu do të merrni përgjigje nga mjekë me eksperiencë, pa rezervime takimesh dhe duke shmangur radhët e gjata.

Pacienti:A është djersitja e tepërt shenjë e atakut kardiak?

Mjeku:  Djersitja e pazakontë ose e tepërt është një shenjë paralajmëruese e hershme e një ataku kardiak. Mund të shfaqet në çdo kohë të ditës ose natës. Kjo simptomë prek më shumë gra dhe zakonisht ngatërrohet me ethe ose djersitje gjatë natës tipike të menopauzës. Simptomat janë të ngjashme me gripin, përfshijnë lëkurë të lagësht dhe djersitje, dhe shfaqen pavarësisht nga temperatura e ajrit ose sforcimi fizik.

Nëse keni edhe ju pyetje, dhe doni të merrni një përgjigje të shpejtë nga mjekët e “spitalit tonë online”, klikoni këtu. Identiteti juaj do të mbetet anonim.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN