MENU
klinika

I akuzuar për korrupsion dhe abuzime me tendera publikë

Arrestohet me urdhër të SPAK kryetari i Bashkisë së Bulqizës, Lefter Alla

15.03.2023 - 21:51

Lefter Alla, kryetar i Bashkisë ës Bulqizës është vënë në prangat e policisë pasditen e sotme.

Ai është vënë në pranga me urdhër të SPAK për shkak se ndaj tij rëndojnë dy akuza.

Alla akuzohet për korrupsion dhe abuzim me tenderat publikë.