MENU
klinika

Çfarë ka ndodhur me familjarët e tij

Brenda banesës ku ka jetuar Dan Hutra/ Gazetarja zbardh detajet

02.03.2023 - 14:42

Këtë të enjte brenda ambienteve të banesës ku ka jetuar Dan Hutra, vrasësi serial i cili ditën e djeshme ekzekutoi me kallashnikov tre gra në kryeqytet ka qenë kamera e Euronews Albania ka qenë Në këtë banesë kanë jetuar e ëma e Dan Hutrës, vëllai i tij së bashku me bashkëshorten dhe 3 fëmijët.

Në momentin që Dan Hutra ka lënë qelitë e burgut, ata janë zhvendosur në një tjetër banesë.

Prej më shumë se 6-muajsh banesa në zonën e Vaqarrit, është dhënë me qera te disa persona të tjera. Qiramarrësit janë larguar menjëherë sapo kanë mësuar se vëllai i autorit të krimit të djeshëm është personi që u ka dhënë me qera banesën.

Fqinjët deklarojnë se nuk e kanë parë shumë Dan Hutrën në lagje, për shkak dhe të kohës së gjatë që kishte kaluar në burg.

Familjarët e vrasësit serial janë larguar jashtë vendit. Mësohet se fqinjët kanë deklaruar jashtë kamerave se i vëllai që banonte në këtë banesë e kishte mohuar Dan Hutrën si vëlla.

Fqinjët flasin me përshtypje pozitive në lidhje me të ëmën e Dan Hutrës dhe personave që banonin në këtë banesë.

Hutra u vu në pranga të mërkurën pas disa orësh në arrati në zonën e Sharrës, në periferi të Tiranës.

Ai ekzekutoi me armë zjarri shtetaset, Mevlute Hysa 30 vjeçe, motra e ish-bashkëjetueses së tij dhe Hasime Dafkun 30 vjeçe, e fejuara e vëllait të ish-bashkëjetueses.

Gjithashtu, plagosi ish-bashkëjetuesen e tij Elena Hysa, 35 vjeçe, dhe nënën e saj Kujtime Hysa, 60-vjeçe.

Ai është edhe autori i vrasjes së Etleva Kurtit, në Kamzë dhe plagosjes së një tjetër shtetaseje në Astir. Hutra rezulton një person me precedentë të mëparshëm penalë. Ai është dënuar për vrasjen e ish-gruas së tij të parë në vitin 2007, shtetases Dafina Havalja.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Pas ekzekutimit të motrës dhe kunatës së ish-bashkëjetueses

Dan Hutra dyshohet të jetë autor edhe i vrasjes së 31-vjeçares në Kamzë

"Kishte paguar disa herë për të eliminuar Etlevën, por..."

Dan Hutra i vrau motrën, flet nga qelia Vladimir Kurti

Doli nga burgu dy javë më parë

Si u kap ‘serial killeri’ në Tiranë