MENU
klinika

Ka shfrytëzuar postin e tij si kryebashkiak

GJKKO lë në qeli Lefter Allën dhe zyrtarët e tjerë

18.03.2023 - 16:09

GJKKO ka vendosur masën “Arrest me burg” për për kryebashkiakun e Bulqizës Lefter Alla dhe zyrtarët e tjerë të arrestuar me urdhër të SPAK.

Sipas akuzave të SPAK, Alla ka shfrytëzuar postin e tij si kryebashkiak, ka favorizuar një kompani për të fituar tenderin me vlerë 322 milionë lekë, për ndërtimin e ujësjellësit në Bulqizë.

Kujtojmë se më herët sot në seancë Alla i ka cilësuar akuza politike ato që i janë bërë duke thënë: “Në gjykimin tim më mirë të më thoshin hap krahun, se sa të bëhen këto gjyqe politike”.

Kujtojmë se dy ditë më parë, Rama komentoi tërthorazi arrestimin e Allës, duke i këshilluar të gjejë vetë avokat, ndërsa theksoi se PS nuk ofron shërbime avokatie.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


"Të kishte ikur që në atë kohë, sot nuk do përfundonte në burg"

Arrestimi i kryebashkiakut socialist, Artan Hoxha: I dola borxhit