MENU
klinika

Rikandidon për një mandat të shtatë

Kush është kryebashkiaku ‘rekordmen’ i PS

26.03.2023 - 10:58

Gëzim Topçiu do të rikandidojë për Bashkinë e Maliqit nën logon e Partisë Socialiste, duke shënuar kështu rikandidimin e tij të shtatë për këtë post.

Drejtuesi politik i PS në Korçë, Niko Peleshi rikonfirmoi kandidaturën e Topçiut për Maliqin, ndërsa zbuloi të gjithë kandidatët e bashkive të qarkut të Korçës për zgjedhjet vendore.

Partia Socialistë zyrtarizoi këtë të dielë emrat e kandidatëve si dhe këshillat bashkiakë për 61 bashkitë e vendit.

Kandidatët për qarkun e Korçës:

Bashkia Korçë – Sotiraq Filo

Bashkia Kolonjë – Erion Isai

Bashkia Devoll – Eduard Duro

Bashkia Maliq – Gëzim Topçiu

Bashkia Pogradec – Ilir Xhakolli

Bashkia Pustec – Pali Kolefski

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN