MENU
klinika

Aksidentoi dy persona

Lihet në burg ish-kryedoganieri i Fierit

23.03.2023 - 13:06

– Lihet në burg ish-kryedoganieri i Fierit, Arlind Lagji. Këtë vendim e dha ditën e sotme Gjykata e Shkallës së Parë në Vlorë. Ish-drejtori i doganës së Fierit të hënën e 20 marsit shkaktoi dy aksidente të njëpasnjëshme në rrugën Transballkanike duke lënë të plagosur dy persona të moshës 66 dhe 63 vjeç.

Prokuroria kërkoi masën e sigurisë arrest me burg e gjyqtarja e kësaj çështjeje Dorina Stroka pranoi kërkesën.

Dy personat e aksidentuar nga Lagji, ndodhen në spital, jashtë rrezikut për jetën.