MENU
klinika

Tronditëse!

Mbeti e vdekur në vend, identifikohet banakierja që ra viktimë e atentatit në Don Bosko

13.03.2023 - 10:29

Atentati i mbrëmjes së djeshme në një lokal pranë xhamisë në zonën e Don Boskos i mori jetën punonjëses së lokalit banakieres, si dhe la të plagosur dhe 5 të tjerë.

Mimoza Paja, babakierja e cila duket se është qëlluar gabimisht, pasi sulmi ka pasur në shënjestër Sahit Muratin, xhaxhai i Fation Muratit, i dyshuar si vrasës me pagesë.

Shifrat trondisin tregun valutor/ Dobësohet dollari amerikan, euro fiton terren. Ja si renditet leku në raport me monedhat e tjera

Po ashtu gjatë sulmit mbetën të plagosur shtetasit Astrit Meraj, Emanuele Sala, Ermir Bejçuku dhe Genc Shohalli.