MENU
klinika

Emrat për këshillat bashkiakë në 16 bashki

PD zyrtare për 14 majin/ Alibeaj çon në KQZ listat

28.03.2023 - 20:59

Partia Demokratike me kryetar të komanduar, Enkelejd Alibeajn, ka dorëzuar mbrëmë në KQZ listat për kandidatët dhe këshilltarët bashkiakë për zgjedhjet e 14 majit.

Në Tiranë ku kandidat për kryetar do të jetë Roland Bejko, listën e këshillit bashkiak e kryeson pedagogia Enriketa Pandelejmoni, ndërkohë që i dyti në listë është ish-futbollisti i Tiranës, Gentian Muça.

Në listë janë gjithashtu Zak Topuzi dhe pedagogia Liljana Ramasaço.

LISTA E KANDIDATËVE FIER


 

 

LISTA E KANDIDATËVE LEZHË

LISTA E KANDIDATËVE ELBASAN

LISTA E KANDIDATËVE PEQIN

LISTA E KANDIDATËVE SHKODËR

LISTA E KANDIDATËVE VLORË

LISTA E KANDIDATËVE BERAT

LISTA E KANDIDATËVE DURRËS

LISTA E KANDIDATËVE KAMËZ

LISTA E KANDIDATËVE LUSHNJË

LISTA E KANDIDATEVE SHIJAK

LISTA E KANDIDATËVE LIBRAZHD

LISTA E KANDIDATËVE TROPOJË

LISTA E KANDIDATËVE BELSH

LISTA E KANDIDATËVE KONISPOL