MENU
klinika

Mes tyre dy biznesmenë

Operacioni ‘Bet’/ Policia mësyn në dy lokale dhe arreston tre persona

06.04.2023 - 11:21

Policia e Elbasanit ka arrestuar tre persona, mes tyre dy biznesmenë, administratorë lokalesh të cilat i kishin të përshtatura për organizimin e lojërave të fatit.

Në pranga ra edhe një tjetër shtetas, pasi u kap duke luajtur lojëra fati, në njërin nga lokalet.

“Në vijim të kontrolleve të pandërprera në lokale dhe në ambiente të tjera në të cilat dyshohet se mund të organizohen lojëra fati, në kundërshtim me ligjin, shërbimet e Komisariatit të Policisë Elbasan, në bashkëpunim me shërbimet e Forcës Operacionale të DVP Elbasan, bazuar në inteligjencën informative, organizuan dhe finalizuan operacionin policor të koduar “Bet”.

Në kuadër të këtij operacioni, u arrestuan në flagrancë shtetasit R. M., 45 vjeç dhe J. T., 33 vjeç, banues në Elbasan, pasi dyshohet se kishin vënë në dispozicion të organizimit të kundërligjshëm të lojërave të fatit, lokalet që administronin, në lagjen “Syrja Dylgjeri” dhe në lagjen “Skënderbej”, Elbasan.

Gjithashtu, u vu në pranga shtetasi N. R., 65 vjeç, banues në Elbasan, pasi u kap në flagrancë në njërin nga lokalet, duke luajtur lojëra fati.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan 3 aparate celulare dhe 1 kompjuter, që shërbenin për të vënë baste sportive” tha policia.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Elbasan, për veprime të mëtejshme.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN