MENU
klinika

76 milionë dollarë

I mrekullueshëm, ky është kompleksi i Tina Turner në Zyrih

26.05.2023 - 08:50

 

Shtëpia e Tina Turner në Zyrih është e mrekullueshme. Një pjesë është ujore me 10 ndërtesa me pamje nga liqeni i Zyrihut.

Këngëtarja e njohur e ndjerë i tha lamtumirë Amerikës dekada më parë kur filloi të dilte me partnerin prej shumë kohësh, i cili u bë bashkëshorti i saj, Erwin Bach.

Më në fund, ajo u martua me të në vitin 2013 dhe madje hoqi dorë nga shtetësia e saj amerikane. Shtatorin e kaluar, çifti shpenzoi 76 milionë dollarë në një pronë me 10 ndërtesa me pamje nga liqeni.

Lajmet zvicerane zbuluan se ylli i tenisit Roger Federer mendoi të blinte të njëjtën pronë, përpara se të vendosej në një shtëpi tjetër në fshatin Staefa, afër Zyrihut.

Në një intervistë me gazetën lokale Daily Handelszeitung në vitin 2021, bashkëshorti i këngëtares, i cili është me origjinë nga Gjermania, tha se shpërngulja erdhi pasi ata të dy morën nënshtetësinë zvicerane.

“Ndihemi shumë rehat në Zvicër”, kishte thënë Bach. “Për shkak të pandemisë dhe pasojave të saj, ne po i shmangim udhëtimet”.

 

 

Të ngjashme

I vetmi personazh i famshëm që Tina Turner ra në dashuri

I vetmi personazh i famshëm që Tina Turner ra në dashuri

FOTO/ E dobët dhe kishte nevojë për ndihmë që të ecte, dalja e fundit publike e Tina Turner

FOTO/ E dobët dhe kishte nevojë për ndihmë që të ecte, dalja e fundit publike e Tina Turner

Hollywood i jep lamtumirën Mbretëreshës së muzikës Tina Turner: Do të mbetet legjendë, idhull, divë dhe superstar

Hollywood i jep lamtumirën Mbretëreshës së muzikës Tina Turner: Do të mbetet legjendë, idhull, divë dhe superstar

 

Tendencat kryesore të ngjyrave të flokëve për verën 2023

schedule22:53 – 25 Maj, 2023

Tendencat kryesore të ngjyrave të flokëve për verën 2023

Tiranë/ Shpërthimi me tritol në fasonerinë e italianit, reagon policia

schedule22:42 – 25 Maj, 2023

Tiranë/ Shpërthimi me tritol në fasonerinë e italianit, reagon policia

Zbulohet uniforma e Napolit për sezonin e ri

schedule22:36 – 25 Maj, 2023

Zbulohet uniforma e Napolit për sezonin e ri

Finlanda do të dërgojë më shumë armë në Ukrainë

schedule22:31 – 25 Maj, 2023

Finlanda do të dërgojë më shumë armë në Ukrainë

Përhapja e kolerës shkakton viktima të tjera në Afrikën e Jugut

schedule22:22 – 25 Maj, 2023

Përhapja e kolerës shkakton viktima të tjera në Afrikën e Jugut

Pse është e ndaluar që fëmijët e vegjël të qëndrojnë në makinë

schedule22:17 – 25 Maj, 2023

Pse është e ndaluar që fëmijët e vegjël të qëndrojnë në makinë

VIDEO/ Antony del nga fusha e lojës me barelë, braziliani rrezikon finalen e madhe të FA Cup

schedule22:10 – 25 Maj, 2023

VIDEO/ Antony del nga fusha e lojës me barelë, braziliani rrezikon finalen e madhe të FA Cup

VIDEO/ Tritol fasonerisë në Tiranë, pamje nga vendi i ngjarjes

schedule22:10 – 25 Maj, 2023

VIDEO/ Tritol fasonerisë në Tiranë, pamje nga vendi i ngjarjes

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN