MENU
klinika

"Le të nxjerrin provat..."

Spartak Ngjela zbulon detaje nga lirimi i Saimir Tahirit

04.06.2023 - 10:59

Avokati i njohur Spartak Ngjela komentoi lirimin nga qelia të ish ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.

“Ai është liruar me vendim gjykate. Nëse ka korrupsion gjykatat ta nxjerrin dhe të thonë. Janë 4 pika të ligjit të cilat e lirojnë një të burgosur kur nuk ka mundësi të mbajë familjen. Por nuk e liron. Burgun e bën në shtëpi. Nëse flasin për korrupsion sikundër pretendon dhe ambasadorja e SHBA le të nxjerrin provat. Unë nuk mund të flas kundër një gjykate se jam avokat”, tha ai

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Kushtet që duhet të plotësojë Saimir Tahiri që të quhet i rehabilituar

Kush e vendosi lirimin e ish-ministrit? Klodiana Lala zbardh detajet