MENU
klinika

Komenton urdhër-arrestin

“Vangjush Dako po mbahet në burgun e të privilegjuarve”, Berisha: Gjykatësi firmosi urdhër-arrestin por Rama e bllokoi

06.06.2023 - 20:37

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas urdhër arrestit të lëshuar nga SPAK për ish-kryebashkiakun e Durrësit, Vangjush Dako.

Përmes një postimi në Facebook, Berisha shkruan se gjykatësi firmosi para 4 ditësh urdhërin e arresit të Dakos por sipas tij Rama e bllokoi atë. Sipas Berishës ish-kryebashkiaku po mbahet në burgun e të privilegjuarve.

“Gjykatësi firmosi para 4 ditësh urdhërin e arresit të Dakos.Rama e bllokoi atë!Gjushi mbahet në burgun e të privilegjuarve!Pershendetje doktor. Asnje nuk e trajton se pse vendimi i arrestit eshte nxjerre te premten me firmen e gjyqt.

Kurse Ekzekutimi beghet pas 4 ditesh. Kush e bllokoj?Sigurisht Rama!Kompromis ? Ne burgun e Dr eshte bere gati dhoma tek sektori shendetsor. Perderisa po hetohën nga Spaku duhet te qendrojne ose tek 313 ose 302. Ai sektor po behet burgu i VIP ve dhe te kujton paraburgimin e Eskobarit ku ishte ky qe i percaktonte kushtet….miqesisht.”, shkruan Berisha.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Telashe për ish-kryebashkiakun e Durrësit

SPAK kërkon “arrest me burg” për Vangjush Dakon

Çfarë u vendos për Arian Ndojën?

Vendimi i KPK-së për prokurorin e Durrësit