MENU
klinika

Regjisori jep përgjigjen përfundimtare

A do të ketë “Guardians of the Galaxy 4”?

07.08.2023 - 12:26

Pavarësisht deklaratave të mëparshme të James Gunn për “Guardians of the Galaxy Vol. 3” duke qenë filmi i fundit i serisë dhe qëndrimi këmbëngulës i kastit për të mos u kthyer, fansat nuk mund të mos shpresojnë se diçka mund të ndryshojë.  Gjigandi i filmave Marvel Cinematic Universe i udhëhequr nga superheronjtë theu rekorde sa i përket pjesës së fundit të publikuar në maj.

“Guardians of the Galaxy Vol. 3” aktualisht po transmetohet në Disney+ pas shfaqjes së tij mbi një muaj në kinema. Fundi i filmit preku gjithashtu fatin e superheronjve, me shumicën prej tyre që zgjodhën të ecin në rrugë të ndara.  Duke iu përgjigjur një fansi në Threads, Gunn përsëriti vendimin e tij për të mos bërë një film të katërt Guardians of a Galaxy, pavarësisht lutjeve të pandërprera të fansave.

“Guardians 3″ filmi më i mirë i Marvel deri më tani…bëni 4!!! JU LUTEM!!!” kërkoi një fans, të cilit ai u përgjigj:

Mendoj se do ta lë 3, më fal (por faleminderit).

Gunn aktualisht është i zënë me rinovimin e DC Universe si bashkë-CEO i ri me Peter Safran, gjë që e bën edhe më bindëse në një lloj mënyre arsyen që regjisori të mos vazhdojë me serialin. Megjithatë, në një intervistë me Esquire në maj, ai zbuloi mundësinë e një pjese të katërt, me kusht që të gjejë një drejtor mjaft të mirë për ta drejtuar atë.

Unë mendoj se për sa kohë që dikush e afron veten e tij dhe nuk përpiqet thjesht ta kopjojë atë stil – mendoj se mund të jetë vërtet e mahnitshme. Dhe ka kaq shumë regjisorë që unë do të doja ta bëja këtë. Dhe do të doja ta shihja të ndodhte.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN