MENU
klinika

"Kanë dhënë lekë me thasë"

Humbja në Kukës, Berisha s’pranon rezultatin

29.09.2023 - 12:49

Ish kryeministri Sali Berisha nuk ka pranuar as rezultatin e Kukësit.

“Në Kukës, zgjedhjet u blenë në mënyrën më të pamëshirë. Balluku, Balla janë marrë në shpërndarje parash një javë resht, me thashë në qarkun e Kukësit. Në Kukës nuk përcaktoi rezultatin vota e qytetarëve, por qartësisht, industria e blerjes së votës. Ne kemi konkluzionin se me Ramën zgjedhje nuk ka dhe Kukësi ishte një fakt shtesë në morinë e provave tona.
Në një vend ku drejtësia është në kontroll total, nuk ka asnjë shpresë me vota në përmbysjen e kësaj qeverie.”- thotë Berisha.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Fredi Beleri reagon nga burgu ndaj Ramës

“Nuk ka vendim gjykate që ndalon lejen për betimin tim”