MENU
klinika

Gjesti i veçantë në fushë

Karim shënon gol dhe ja dedikon Loredanës

29.11.2023 - 13:05

Pas kritikave të shumta se nuk po shfaq aftësitë e tij në fushë, Karim Adeyemi është rikthyer fuqishëm në ndeshjen e fundit.

Borussia Dortmund kaloi në fazën eliminatore të ‘Ligës së Kampionëve’ me një fitore 3-1 ndaj Milan. Marco Reus kaloi Dortmundin në avantazh nga pika e bardhë. Edhe pse Samuel Chukwueze barazoi në fund të pjesës së parë, golat e Jamie Bynoe-Gittens dhe Karim Adeyemi u dhanë vizitorëve fitoren e nevojshme për të rezervuar vendin e tyre në 16-shen e fundit.

Adeyemi dyfishoi rezultatin e Borussia Dortmund në minutën e 69-të. Dhe për të festuar ai zgjodhi të bënte shkronjën “L” me gishta, duke ia dedikuar golin pikërisht të dashurës së tij, Loredana.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Veprimi i fundit i reperes shton dyshimet për romancën me futbollistin e njohur

Loredana konfirmon lidhjen e re të dashurisë