MENU
klinika

FOTO

5 tendencat e modës së pranverës 2024

24.01.2024 - 13:15

Më poshtë do të paraqesim 5 tendencat e modës së pranverës 2024 që të gjithë do t’i veshim sa më shpejt që t’i heqim këto pallto dimërore

Jam e sigurt se shumica prej nesh janë të zënë duke kërkuar për tendencat kryesore të reja të modës 2024. Nëse diçka që do të na ngrohë shpirtrat ndërsa këto erëra të ftohta vazhdojnë të godasin vendin është gjëja më e mirë apo jo?

1-Fund i tejdukshëm -Super i tejdukshëm apo elegant, ky fund është pjesë përbërëse e një trendi të përgjithshëm estetik i cili do të jetë i madh në pranverë.

2. Biznes kazual- Për ata që po luftojnë me pamjen e tyre të veshjeve të zyrës tani, pse të mos hyjnë në një nga tendencat më të mëdha të pranverës pak më herët këtë vit? Një model relativisht i thjeshtë për të tërhequr mendjen, pamja e veshjeve të punës të SS24 ka të bëjë me rrobaqepësi të relaksuar – dhe nuk nënkuptojmë vetëm një fund që ju mund të merrni frymë. xhaketa që ju bien në majë të kofshës, dhe ndoshta edhe një bel elastik të premten? Kombinoje atë me një bluzë të hollë ose thurje të hollë për të luajtur me përmasat.

3-Fustanet e bardhë të tejdukshme: Nuk ka asgjë më të nxehtë të pranverës se një fustan i bardhë i tejdukshëm, pavarësisht nëse jeni duke shkuar për darkë, në plazh, ose – sigurisht – në një tapet të kuq. Ndoshta vetëm ta shmangni atë si një e ftuar në dasmë…

4-Pantallona me bel të lartë: E përkryer për çdo gjë, nga veshjet e zyrës deri te darkat, takimet gjatë natës deri tek ditët jashtë, beli i lartë mund të shpërndahet në të gjithë repertorin tuaj të pantallonave, pavarësisht nëse keni veshur xhinse. Investoni në një rrip të shkëlqyer dhe të përjetshëm për të ngritur pamjen.

5- Veshjet sportive- Xhupat me kapuç tani kanë zënë vendin e veshjeve të rastësishme Veshje komode apo jo? Patjetër që po. Nuk ke pse të na e thuash dy herë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Zbuloni cilët janë të duhurit...

Fustanet e leshta po bëjnë namin këtë vjeshtë