MENU
klinika

Dyshohet se kishte konsumuar fotoksinë

EMRI/ Ndërron jetë në spital 23-vjeçarja

21.02.2024 - 22:47

Një vajzë e re ka ndërruar jetë në spitalin e Shkodrës, pasi dyshohet se ka konsumuar fotoksinë.

Mësohet se bëhet fjalë për 23-vjeçaren Suada Hysenaj, e cila fillimisht u transportua në spital për ndihmë mjekësore, por më pas ka ndërruar jetë.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë vijon punën për sqarimin e rrethanave dhe dokumentimin e plotë ligjor të këtij rasti.

Shkodër/Informacion paraprak

Në Spitalin Rajonal Shkodër, është dërguar për ndihmë mjeksore shtetasja S. H., 23 vjeçe, banuese në Shkodër, e cila më pas ka humbur jetën.

Nga veprimet e para hetimore dyshohet se kjo shtetase ka humbur jetën, si pasojë e konsumimit të lëndës helmuese fotoksinë.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë vijon punën për sqarimin e rrethanave dhe dokumentimin e plotë ligjor të këtij rasti.