MENU
klinika

Hygerta Meta mori përsipër autorësinë e krimit

Gjykata e Durrësit jep masën e sigurisë për 3 fëmijët e Pëllumb Metës

26.02.2024 - 13:57

Gjykata e Durrësit ka lënë në burg 3 fëmijët e Pëllumb Metës, të cilët akuzohet se vranë dhe varrosën të atin.

Gjatë dëshmisë së dhënë para togave të zeza, Hygerta Meta ka deklaruar se ajo është autore e krimit makabër, ndërsa i vëllai, 25-vjeçar Hysen Meta ka mohuar të ketë vrarë babain.

Akuzat e ngritura ndaj 3 të rinjve:

Hysen Meta, vrasje në rrethana familjare

Hygerta Meta fshehje dhe asgjësim i kufomës

Amarildo Meta, fshehje dhe asgjesim i kufomes në bashkëpunim

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN