MENU
klinika

Samiti i Sigurisë

Vizita historike e Zelenskyt në Tiranë, Nazarko: Shqipëria e angazhuar cilësisht si anëtare e NATO-s

28.02.2024 - 21:11

Në një intervistë në emisionin “Real Story” në ABC News analisti Mentor Nazarko komentoi Samitin e Sigurisë që u mbajt në Tiranë. Pjesë  e këtij Samiti ishte edhe presidenti i Ukrainës Volodymir Zelenskyt.

Analisti Nazarko tha se Shqipëria ka kryer detyrimet e saj si anëtare e NATO-s.

“Shqipëria po kryen detyrimet i takojnë në kuadër të NATO-s. Shqipëria angazhohet cilësisht në konfliktin në Ukrainë dhe kur imagjinojmë që Serbia e furnizon Ukrainën me armë, kjo që bën Shqipëria është minimumi i mundshëm”, ka thënë Nazarko.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Agjensia AFP ‘lëshon deklaratën e fortë’

Çfarë kërkon presidenti ukrainas në Tiranë?