MENU
klinika

Nuk dihet arsyeja

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi shkon në SPAK

05.03.2024 - 11:11

Ende nuk dihet arsyeja pse Peleshi është paraqitur në SPAK.

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi është paraqitur mëngjesin e sotëm rreth orës 09:50 minuta në Prokurorinë e Posaçme.

Ende nuk dihet arsyeja pse Peleshi është paraqitur në SPAK.

Peleshi mban postin e Ministrit të Mbrojtjes që nga viti 2020, ndërsa në periudhën shtator 2017-2019 ka shërbyer si Ministër i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural.

Më herët ai ka mbajtur edhe detyrën e zëvendës-kryeministrit në periudhën 2013-2017.