MENU
klinika

"Nesër nis verifikimi për dëmet në banesa e biznese"

Shpërthimi në Lushnje, si paraqitet gjendja e të plagosurve

03.03.2024 - 12:04

Dy ditë pas shpërthimit në Lushnjë, ku babë e bir humbën jetën, 3 personat e plagosur vazhdojnë të qëndrojnë në spital, mes tyre edhe deputeti i PS, Bujar Çela.

Sokol Lumi dhe Bujar Çela, ndodhen ende nën kujdesin e mjekeve në spitalin e Traumës, ndërsa në Lushnje ndodhet i plagosuri tjetër.

Ndërkohë kryetarja e bashkisë së Lushnjës, Eriselda Sefa tha se ‘është përgatitur grupi i ekspertëve dhe ditën e hënë do të fillojë verifikimi i të gjitha banesave dhe bizneseve të cilët janë dëmtuar nga shpërthimi.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Iu nënshtrua ndërhyrjes kirugjikale

Si paraqitet gjendja e deputetit Bujar Çela?