MENU
klinika

Sulmet e Iranit ndaj Izraelit, reagon kryeministri Rama

“Kërcënim për të destabilizuar rajonin! Nevojë kritike për një armëpushim…”

14.04.2024 - 12:44

Kryeministri Edi Rama ka dënuar sulmin e Iranit në Izrael, duke thënë se është një sulm i paprecedent që përbën një kërcënim për të destabilizuar rajonin.

Rama thotë se Shqipëria qëndron në solidaritet me popullin e Izraelit dhe ‘mbështesim plotësisht përpjekjet e partnerëve tanë drejt de-përshkallëzimit’.

Kryeministri thekson nevojën urgjente për një armëpushim në Gaza.

“Shqipëria dënon ashpër sulmin e paprecedentë të nisur nga Irani kundër Izraelit, i cili përbën një kërcënim për të destabilizuar rajonin në mënyrë të pakthyeshme. Ne qëndrojmë në solidaritet me popullin izraelit dhe mbështesim plotësisht përpjekjet e partnerëve tanë drejt de-përshkallëzimit.

Shqipëria mbron përmbajtjen dhe thekson nevojën kritike për një armëpushim në Gaza, duke u siguruar që të gjithë pengjet të mund të kthehen të sigurt në shtëpi”, shkruan Rama.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Hasani: Kërcënim i rëndë për sigurinë e të gjithë rajonit

“Shqipëria dënon ashpër sulmin e Iranit ndaj Izraelit”

“Sulme të paprecedente të Iranit ndaj Izraelit”

Presidenti Begaj: Çdo përshkallëzim i mëtejshëm mund të rrezikojë paqen