MENU
klinika

Taylor Swift i bëri ‘diss’

Kim Kardashian humbet numër të madh ndjekësish

23.04.2024 - 11:48

Javën e kaluar, Taylor Swift publikoi albumin e saj të ri “The Tortured Poets Department” dhe pas publikimit, kishte shumë spekulime se kënga e saj “thanK you aIMee” ka të bëjë me Kim Kardashian (lexo këtu).

Në këngë, Swift këndon për një dhunues shkolle, të cilin ajo e fotografoi pasi kishte një “statujë bronzi.

Taylor këndon, “Gjatë gjithë asaj kohe që po gjuante grushta / Unë po ndërtoja” diçka / Dhe nuk mund ta fal mënyrën se si më bëre të ndihesha / bërtita ‘f**k you, Aimee’ në qiellin e natës / Ashtu si gjaku u derdh’ / Por nuk mund ta harroj mënyrën se si më shërove.”

Taylor e përdori këngën për të argumentuar se nuk ishte kurrë një “luftë e drejtë” mes saj dhe personit në fjalë.

Por, që nga publikimi i albumit, Kim ka humbur 100,000 ndjekës në rrjetet sociale, si dhe është përballur me zemërimin e fansave të Swift. Pavarësisht humbjes së ndjekësve, Kardashian ka ende 364 milionë ndjekës në Instagram, 72.5 ndjekës në X, 9.7 milionë ndjekës TikTok dhe 35 milionë në Facebook.

Kujtojmë se Kim dhe Taylor nuk kanë marrëdhënie të mira prej vitesh!

Në vitin 2016, Kim hodhi në Snapchat një video të bisedës telefonike të ish-bashkëshortit të saj Kanye West dhe Taylor për këngën e tij kontroverse “Famous”.

Kanye u duk sikur i tregoi Taylor për përfshirjen e saj në këngën e tij, e cila përmbante tekstin, “Ndjehem sikur unë dhe Taylor mund të bëjmë akoma seks / Pse? E bëra të famshme atë kurvë.”

Kanye pretendoi se Taylor e kishte miratuar tekstin, të cilin ajo e mohoi. Pas publikimit të pamjeve, Swift u përball me disa reagime të ashpra.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN