MENU
klinika
Vendimi

Xhiro mbi 2 mln lekë?/ Bizneset detyrim ligjor të…

Raporti

Rritja ekonomike në Shqipëri, KE nuk ndryshon projeksionet

Në raportin e fundit të Komisionit Europian për projeksionet e fundit ekonomike për vendet që...

Kursi

Këmbimi valutor/ Euro në rënie progresive, dollari pëson…

Gjatë gjithë javës që lamë pas, monedha europiane ka njohur rënie, por duke mbetur në...

Flet Ahmetaj

Raporti i KE/ ‘Shqipëria me rritjen më të lartë ekonomike’

Ish ministri i Financave dhe kryetari i Komisionit të Ekonomisë dhe Financave, Arben Ahmetaj thotë...

Rritja në %

Konsumimi i energjisë në Shqipëri rritje rekord, por qëndron pas…

Pas Maltës dhe Turqisë, Shqipëria është vendi i tretë në Europë për rritjen e konsumit...

Shifrat

Viti 2019 nis me inflacion të ulët, sa u rritën çmimet për janarin

INSTAT ka publikuar një tjetër raport për vendin tonë. Këtë herë bëhet fjalë për inflacionin, i...

Shifrat

Sistemi bankar për 2018/ Sa miliardë lekë fitime u arritën?

Sipas të dhënave të Bankës së Shqipërisë, sistemi bankar shqiptare e ka mbyllur vitin 2018...

Kursi

Këmbimi valutor/ Surprizon Paundi britanik, Euro fiksohet…

Tregu i këmbimit valutor është mbyllur këtë javë me disa luhatje në shportën e valutave...

Të dhënat

Shqipëria me profil të cekët financiar, INSTAT nxjerr shifrat

Përmes realizimit të një ankete, INSTAT ka nxjerrë disa të dhëna në lidhje me profilin...

Më të ulëtat që nga 1993

Shpenzimet buxhetore për pagat pësojnë rënie rekord

Sipas disa të dhënave të fundit të bëra publike nga INSTAT, raporti i fondit të...

Dëmet nga tenderat në 2018

Sa milionë dollarë mungojnë në buxhet?

Prokurimet publike kane qenë edhe për vitin që sapo lamë pas një prej shkaqeve kryesore...

Shifrat

Tregu i fluturimeve rritje rekord, 3 kompanitë që kryesojnë listën

Autoriteti i Aviacionit Civil ka publikuar disa të dhëna zyrtare në lidhje me numrin e...