MENU
klinika
Çështja e Brexit

Kryeministrja britanike: Besoj te Brex-it

Detajet

Të gjithë protestojnë kundër qeverisë italiane

Një manifestim proteste kundër politikave të marra së fundmi nga qeveria Conte u organizua sot...

Çështja e buxhetit italian

Salvini vazhdon të “shpërfillë” BE-në…

Zëvendëskryeministri i Italisë, Matteo Salvini, tha të shtunën “Nuk më intereson” nëse Komisioni Europian hedh...

Deklarata e çuditshme e presidentit

Trump: Rashë në dashuri me letrat e Kim Jong-un…

Trump dhe Kim kanë thënë se duan të punojnë drejt denuklearizimit të gadishullit Korean, duke...

Nga The Economist

Një “det problemesh” për Putinin…

Putin është shpëtimtari i botës. Kështu thuhej në një emision javor në televizionin shtetëror rus....

Nga Project Syndicate

Është koha që BE të ndryshojë…

Rreziku më i madh për Bashkimin Evropian është të mbetet “i zhytur” në strukturat e...

Rritet bilanci i tragjedisë

Indonezi/ 832 viktima nga tërmeti e cunami

832 ka shkuar numri i viktimave nga tërmeti dhe cunami i shkaktuar prej tij në...

Nevojitet besimi i SHBA

Korea e Veriut nuk heq dorë nga armët bërthamore

Ministri i Jashtëm i Koresë së Veriut i tha Kombeve të Bashkuara të shtunën se...

Këtë herë jo emigracioni

Italia ‘përsëri kryeneçe’ përballë BE-së

Bashkimi Evropian paralajmëroi ashpër ndaj udhëheqësve populistë italianë më 28 shtator, pas zotimit të tyre...

Një takim në tetor

Liderët e botës ‘kokë më kokë’ për të vendosur fatin e Sirisë

Gjermania, Turqia, Rusia dhe Franca do të mbajnë një takim mbi situatën në provincën Idlib...

Një vizitë javën e ardhshme

Çfarë presin indianët nga Putin?

Ministri i jashtëm rus ka thënë se është në dorë të Indisë për të vendosur...

Ricardo Hausmann/ Project Syndicate

‘Mrekullia shqiptare’-Analiza që profesori i huaj i kushtoi Shqipërisë

Një herë e një kohë konsiderohej “Koreja e Veriut në Europë, por sot Shqipëria ka...