MENU
klinika
Përfshirja në dietë

7 përfitimet shëndetësore të bananes!

Prof. Edvin Prifti

Ç’duhet të dini për ‘Bypass-in Aorto-Koronar’

Procedura e bypasit aorto-koronar zgjat nomalisht 3-5 orë. Pas kësaj ndërhyrjeje pacientët qëndrojnë në spital...

Arritje mjekësore

Procedurat diagnostike invazive në zemër!

Në rast se ndonjë prej procedurave diagnostike jo invazive tregon për prezencën e problemeve serioze...

Mjekësia alternative

Nëse digjeni me gjëra të nxehta, veproni kështu…

Djegie quajmë dëmtimin e lëkurës dhe të indeve të tjera nga veprimi i agjentëve fizikë,...

Shkaqet dhe diagnostikimi!

Keni hasur gjak gjatë kollitjes?

Gjaku gjatë kollitjes ose siç quhet ndryshe hemoptizia, mund të jetë shenjë e një gjendjeje...

Tiamina

Në cilat sëmundje përdoret vitamina B1?

Tiamina është një lëndë ushqyese esenciale që të gjitha indet e trupit duhet të funksionojnë...

Jetoni shëndetshëm!

Ushqimet që luftojnë kancerin!

Asnjë ushqim i vetëm nuk mund të parandalojë kancerin, por kombinimi i duhur i ushqimeve...

Apnea

Çfarë ndodh nëse frymëmarrja ju ndalet në gjumë?!

Apnea e gjumit është një çrregullim serioz i gjumit që ndodh kur frymëmarrja e një...

Kura

Disa truke për kollën!

Pse kemi kollë? Kjo është ajo që ju bëni kur diçka ndodhet në fyt, nëse...

Ju japim zgjidhjen!

Keni sëmundje lëkure?

Sëmundjet e lëkurës janë të shumta, të shumëllojshme, si nga shkaku i tyre ashtu edhe...

Mos e nënvlerësoni!

Përfitimet shëndetësore të kungullit të verdhë

Burim i pasur me ‘Beta Caroten’ Ashtu si kushërinjtë e tyre portokalli, karrota dhe patatet...

Mësojini!

Gjithçka nuk dini për kancerin e gjirit!

Kanceri i gjirit është një rrezik që mund të preki një nga tetë femra gjatë...

Reklama