MENU
klinika

Lajmet e Fundit

09:32 Showbiz
Diva me komplekse

Madonna, si ‘ia nxin’ jetën stafit!

Madonna është një diva e vërtetë dhe jo më kot njihet ndryshe si mbretëresha e muzikës pop. Dhe Madonna kujdeset që të bie në sy kudo që shkon me sjelljen...

09:22 Aktualitet
Kriza politike

Dekretin e Metës e njohin 26 bashki, thirrja e KQZ: Reflektoni!

Vendimi i Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit, njihet nga gjysma e bashkive në të gjithë vendin. Pavarësisht se Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka...

09:04 Aktualitet
Nga Deutsche Welle

‘Nga Shqipëria po ikin njerëzit me standard jetese’

Statistikat për fenomenin e emigracionit nga Shqipëria janë shqetësuese. Sipas ekspertëve emigrimi i viteve të fundit dallon nga ai viteve 90-të, shkruan Deutsche Welle. Gjatë vitit 2018, 38.703 shqiptarë lanë...

08:56 Aktualitet
Negociatat

Bushati: Ndarja e Shqipërisë me Maqedoninë e Veriut, gabim strategjik për BE

Pas deklaratave të Presidentit të Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, i cili u shpreh se ndarja e Shqipërisë me  Maqedoninë e Veriut nga BE-ja do të ishte një vendim i...

08:00 Kultura
Almanak

Histori/ Çfarë ka ndodhur më 15 Qershor?

1215 – Mbreti Xhon i Anglisë vë vulën mbi dokumentin Magna Carta (Karta e Madhe) – dokumenti i parë imponuar mbi një Mbret nga një grup vasalësh për të kufizuar...