MENU
klinika
Investimi 290 milionë lekësh

Belsh/ Dëmtohet rruga e përuruar për fushatë elektorale

Plani 2018-2020

Elbasan/ Këshilli Vendor miraton Planin e Veprimit

Bashkia e Elbasanit, në mbledhjen e radhës të Këshillit Vendor ka miratuar Planin e Veprimit...

Detajet

Arrestohet nga policia ‘i forti’ i Elbasanit

Arrestohet nga Policia e Elbasanit një 32-vjeçar i shpallur në kërkim për disa vepra penale,...

Ngjarja në Drizë

Gramsh/ Autobuzi aksidenton rëndë 11 vjeçaren

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Gramsh, ku një autobuz u përfshi në...

Aksidenti përfshin 2 automjete

Ngjarje e rëndë në Elbasan/ 6 të plagosur

Pasditen e sotme ka ndodhur një ngjarje e rëndë me pasojë shumë të plagosur në...

Detajet

Zjarr masiv në Librazhd, digjen pyjet

Në masivin pyjor midis Malit të Xhyrës dhe Malit të Dardhës, një zjarr me përmasa të...

Shembja e shtëpisë nga tërmeti

Familja nga Librazhdi, 8 veta në një çadër

Familja e Qani Durmanit nga fshati Stëblevë i Librazhdit jeton prej dy vitesh në këtë...

Detajet

Patatja e Stëblevës ‘shkon dëm’, s’ka shitje

Patatja e Stëblevës, në Librazhd, nuk ka një treg të garantuar, enjohur për cilësinë e saj...

Vatër sëmundjesh

Cërrik/ Lagjia prej 20 vitesh pa kanalizime

Prej 20 vitesh në lagjen “Fermë” në Cërrik, banorët vuajnë mungesën e kanalizimeve të ujërave...

Detajet

Cërrik/ Arrestohet kryeinfermierja për korrupsion

Policia e Elbasanit ka ndaluar një 50-vjeçare me detyrë kryeinfermiere pranë Shtëpisë së Mbështetur “JETA”...

Në llixhat e Elbasanit

Gjëndet e vdekur një grua në hotel, bashkëshorti në shok

Çifti nga Plloshani i Kosovës ishin vendosur në Llixhat Tregan të Elbasanit për banjo termale....

Projekti pilot

Elbasan/ Sistemi i parë Informativ i Sportelit Unik

Bashkia e Elbasanit është bashkia e parë pilot që teston funksionimin e Sistemit Informativ të...