MENU
klinika
Marrëveshja me Kosovën

‘Pa zgjidhur çështjen e Kosovës, Serbia nuk anëtarësohet në BE’

Dialogu Prishtinë-Beograd

‘Shqipëria të marrë pjesë në bisedimet Kosovë-Serbi’

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, u takua sot në Prishtinë me...

Vizita në Maqedoni

Bushati apel Maqedonisë: Mbështesni referendumin

Kanë mbetur edhe pak ditë, larg referendumit të shtetit maqedonas, i cili duhet të vendosë...

Liberalizimi i vizave

Kosova pa viza? Fajon: Jeni më afër Evropës

Raportuesja për liberalizimin e vizave për Kosovën në Parlamentin Europian, Tanja Fajon, u shpreh se...

Parlamenti Evropian

Historike/ Evropa heq vizat për Kosovën

Në seancën e sotme, Parlamenti Evropian ka votuar pro liberalizimit të vizave për Kosovën. Pas...

Ligji për FSK-në

Miratohet transformimi i FSK-së në ushtri

Qeveria e Kosovës ka miratuar në mbledhjen e sotme Projektligjin për transformimin e Forcave t...

Dialogu Kosovë-Serbi

‘Njohja nga Serbia e heq veton ruse’

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një konferencë për shtyp të mbajtur sot në Prishtinë...

Demarkacioni me Malin e Zi

“Korrigjimi i kufirit me Malin e Zi nuk është urgjent”

Çështja e korrigjimit të kufirit me Malin e Zi nuk është urgjente për Qeverinë e...

Liberalizimi i vizave

PE voton sot liberalizimin e vizave për Kosovën

Parlamenti Evropian sot do të votojë rekomandimin për liberalizimin e vizave për Kosovën, bënë të...

Dialogu Kosovë-Serbi

‘Kemi mosmarrëveshje me Thaçin për çështjen e kufijve’

Kryetari i partisë Nisma Socialdemokrate dhe njëkohësisht zëvendëskryeministër në Qeverinë e Kosovës, Fatmir Limaj ka...

‘Thaçi po përdor çështjen e Luginës së Preshevës’

Korrigjimi i kufijve/ ‘Thaçi frikë nga Gjykata Speciale’

Shefi i Grupit Parlamentar si edhe nënkryetari i Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, ka thënë se protestat...

Nis dialogu

KiE: Kosovës t’i hiqen viza

Komitetin për Liritë Civile, Drejtësi dhe Çështje të Brendshme(LIBE), ka marrë në dorë tashmë çështjen...