MENU
klinika
Ai deklaroi se është kundër ndryshimit të kufijve, por...

Deklarata e fortë e Vuçiç: Ndryshimi i kufijve…

“Kurti 2” i kalon 52 ditë qeverisje

Si ka ecur deri tani drejtimi nga Albin Kurti?

Edhe pse ishte nisur për një bashkëpunim afatgjatë, Lëvizja Vetëvendosje si e para dhe LDK...

halil matoshi

Interesim për të drejtat e njeriut apo për shtrimje të ndikimit rus në Kosovë

Palestinezët pardje në Beograd protestuen me parullën “Kosova âsht Serbi”, e do kosovarë, sot protestuen...

“Përfundojnë me qindra të vdekur”

Presidenti serb, Vuçiç: Nuk duam që me Kosovën të kemi…

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, deklaroi sot në Beograd, se Serbia është e përkushtuar për...

12 organizata të shoqërisë civile thirrje Albin Kurtit

“Rregullo procesin e vaksinimit, kjo situatë është e turpshme”

Një grup organizatash të shoqërisë civile kanë reaguar në lidhje me situatën e krijuar si...

Kritikat e ish-ministres

Besa Shahini kryqëzon Kurtin: Merr shembull nga Shqipëria

Ish-ministrja e Arsimit të Shqipërisë, Besa Shahini, ka kritikuar rëndë kryeministrin e Kosovës, pas imazheve...

Qindra qytetarë në radhë për vaksinën

Kreu i LDK: Një qeveri e tërë është në gjumë

  Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka reaguar për situatën e krijuar...

Deklarata

Osmani foli rreth padisë për gjenocid, vjen reagimi nga Serbia

Pasi presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani foli gjatë konferencës me homologun slloven, Borut Pahor për padinë për...

Pas deklaratave të Vuçiç

Tërheqja e KFOR-it nga Kosova/ Reagon NATO

“Të gjitha vendimet në NATO, përfshirë ato për KFOR-in, merren në pajtueshmëri me të gjitha...

Padia për gjenocid ndaj Serbisë

Osmani: Jemi në koordinim të plotë me kryeministrin Kurti

Padia për gjenocid ndaj Serbisë, Osmani: Jemi në koordinim të plotë me kryeministrin Kurti Presidentja...