MENU
klinika
BE: Ne ishim shumë të qartë...

“Qeveria e re ta vazhdojë dialogun me Serbinë”

Analisti gjerman për DW

“VV të mos injorojë shansin unik për dialogun me Serbinë!”

Bodo Weber, analist nga Berlini, analizon ekskluzivisht për DW, rezultatin e zgjedhjeve në Kosovë dhe...

COVID-19

Kosova ndihmon Shqipërinë

Shkëlzen Ibra – mjek pneumolog në spitalin bashkiak të Krumës, ka fituar statusin e veteranit...

Sinjalet e para nga Serbia

“Pesë shtete tërheqin njohjen nëse Prishtina shkel…”

Mediat serbe shkruajnë se serbia deri më tani ka garanci të prerë nga pesë vende...

"Përgëzoi pavarësinë e të ashtuquajturës Kosovë"

Abazoviç uron Kosovën, “tërbim mediatik” në Beograd

Zv.kryeministri malazes Dritan Abazoviç uroi Ditën e Pavarësisë së Kosovës me 17 shkurt, duke u...

Ngecje në njohje dhe anëtarësime

Si e dëmtuan krizat e brendshme politike Kosovën në arenën ndërkombëtare

Njohësit e marrëdhënieve ndërkombëtare në Kosovë vlerësojnë se shteti nuk ka shënuar arritje të mëdha...

Mesazhi që fshihet pas monumentit në Kosovë

‘NEWBORN’ vishet ndryshe për 13-vjetorin e Pavarësisë

Monumenti Newborn u zbulua 13 vjet më parë në Prishtinë dhe u bë simbol i...

Pasi ai dha dorëheqjen

Kush mund të jetë pasardhësi i Isa Mustafës në LDK

Isa Mustafa ka hequr dorë nga drejtimi i Lidhjes Demokratike të Kosovës, pas më shumë...

Ja ç'shkruan gazeta prestigjoze spanjolle

El Pais: Rezultati i zgjedhjeve në Kosovë ndërlikon dialogun

Zgjedhjet e 14 shkurtit në Kosovë kanë bërë jehonë edhe në mediat ndërkombëtare. Prestigjozja spanjolle, “El...

Biden letër Osmanit dhe Vuçiçit

“Për Kosovën lavdërime, Serbisë një dush i ftohtë”

Duke qenë se të dy shtetet e Ballkanit, Kosova e Serbia, ditën e tyre të...

Çdo të bëjë këtë herë Albin Kurti?

SHBA do dialogun prioritet dhe kërkon “kompromise” me Serbinë

Ajo që çoi në rrëzimin e tij pas vetëm 50 ditësh në detyrë, dialogu dhe...

INTERVISTA

Kurti: Do votoja pro referendumit për bashkimin

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosja Albin Kurti ka deklaruar në një intervistë për Euronews se nëse do të...