MENU
klinika
Zëri i Amerikës/ Me 46 milionë dinarë

Recetat e falsifikuara në Kosovë dëmtuan buxhetin e Serbisë

Vendimi për të qëndruar në paraburgim

Ankesa e Thaçit/ Caktohet paneli i Apelit

Përmes vendimit të publikuar në faqen zyrtare të Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë,...

Kosova mban rekord! Lajmet, muzika dhe loja

Për çfarë e përdorin shqiptarët internetin?

30% e individëve që kanë përdorur internetin në vend në 2018-n e kanë bërë këtë...

Lajçak: Në lidhje me përgatitjet për takimin...

Kur do të mbahet takimi i radhës mes Kurti – Vuçiç?

I dërguari Special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se sot ka...

Nuk janë në listën e “vendeve të sigurta”

BE do të mbyllë kufijtë me Kosovën, M. e Veriut dhe Malin e Zi

Bashkimi Europian mund të mbyllë së shpejti kufijtë me, Malin e Zi, Kosovën dhe Maqedoninë...

Analiza

Ballkani nuk i beson më Bashkimit Evropian

Nga Benjamin Haddad & Damir Marusic “Foreign Policy” Në Ballkanin Perëndimor, një rajon i njohur...

Nga Bajram Peçi

Shkretëtira e shqiptarëve

Nga Bajram Peçi Eh,…ç’titull?! Askujt s’do i shkonte ndërmend para disa vjetëve, t’i vinte një...

Ish-lideri komunist i serbëve në Kosovë

​Trajkoviq: Serbët e duan Rusinë vetëm në kriza

Momçillo Trajkoviq, ish-lider komunist i serbëve në Kosovë, ka folur lidhur ndikimin e Rusisë tek serbët,...

Vrasja e 18-vjeçares

Autori kishte ushtruar dhunë edhe ndaj ish-të dashurës

Kur në media u publikuan fotografitë e Dardan Krivaqës, të akuzuarit për vrasjen e Marigona...

Dëshmia e mjekut në seancën gjyqësore

“Dardan Krivaqa vuan nga depresioni”

Gjykata e Ferizajt në Kosovë ka lënë në burg Dardan Krivaqën, autorin e dyshuar të...

"Kishte politraumë, thyerje të gjymtyrëve"

Vdekja e 18-vjeçares, dalin detaje nga autopsia

Për 18-vjeçaren nga Ferizaj, M. Osmani, së cilës dje iu dha lamtumira e fundit, ende...

Analiza

Kurti, serbët, ‘Sindromi i Stokholmit’

Jakin Marena Nëse hedh një vështrim diagonal mbi zhvillimet në Kosovë, sheh me sy të...