MENU
klinika
“Beogradi-Prishtina: Pa besim nuk ka zgjidhje”

Lajçak: Kosovë – Serbi, një kompromis i dhimbshëm!

Analistët thonë se...

A po shkon Kosova drejt një koalicioni LVV-PDK?!

Njohësit e çështjeve politike në Kosove nuk e shohin të mundur një koalicion LVV-PDK, nëse...

Debate për Kosovën në Këshillin e Sigurimit?

Ambasadori gjerman: Serbia i ka harruar krimet e veta

Takimi i Këshillit të Sigurimit për Kosovën ka filluar të mërkurën, më 21 tetor, me...

Vjedhja në Thesarin e Shtetit

Hoti: Mashtruesit s’kanë vend në institucione

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, ka thënë të enjten në një konferencë për media se...

Në moshën 66-vjeçare

Ndahet nga jeta ish-deputeti dhe gazetari i njohur kosovar

Ndahet nga jeta ish-deputeti dhe gazetari i njohur kosovar. Në moshën 66-vjeçare është shuar gazetari...

Thirrje dy palëve

Shefit i UNMIK-ut: Kosova dhe Serbia duhet të vijojnë dialogun

Shefi i misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë (UNMIK), Zahir Tanin, ka përshëndetur vazhdimin...

Ambasadori rus kërcënon Haradinajn në mbledhjen e KS të Sigurimit të OKB

“Nëse paraqet sërish simbolet e Kosovës, do përjashtohet nga mbledhja”

Ambasadori rus Vasily Nebezja, i Kombeve të Bashkura ka paralajmëruar ashpër në seancën e Këshillit...

"Po përpiqemi t’i marrim sërish, buxheti i Kosovës stabël"

Zhduken 2 milionë euro nga Thesari i Shtetit, flet ministrja e Financave

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami ka lidhje me zhdukjen e 2 milionë eurove nga Thesari...

Në pritje të konfirmimit apo hedjes poshtë të akuzave

DW: Haga kundërshton presidentin Hashim Thaçi

Sipas Zyrës së Prokurorit të Specializuar propozimet e presidentit Thaçi për ndryshime kushtetuese rreth mandatit...

Simbolika

Në Bllacë nis ngritja e “Murit të Kujtesës”

Në Bllace do të ndërtohet një mur, i cili simbolikisht do të quhet “Muri i...

Asnjë deputet kundër

Kosovë/ Votohet projektligji për financimin e partive politike

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar projektligjin për financimin e partive politike përgjatë vazhdimit...

"Ne jemi në proces dialogu, por..."

Hoti: Nuk do të preket integriteti territorial

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, ka mbajtur një konferencë për media ku i është përgjigjur...