MENU
klinika
Deklarata

Marrëveshje përfundimtare? Hoti befason Vuçiç

Dialogu Kosovë-Serbi

Hyseni dhe Gjuriç takohen sot në Bruksel

Pritet që të mbahet sot takimi i radhës në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë, në...

Samiti i Ballkanit Perëndimor

Vuçiç: Merkel s’mund të marrë vendime për ne

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ashtu si liderët e tjerë të Ballkanit Perëndimor në Samitin...

Koronavirusi

Kosova nuk do të kërkojë teste për COVID-19 për shqiptarët

‘Qytetarëve të Republikës së Shqipërisë që hyjnë në territorin e Republikës së Kosovës, nuk u...

Mediat serbe në panik

“BE i vendos ultimatum Serbisë që të pranojë Kosovën”

Mediat serbe shkruajnë se Bashkimi Europian do t’i dorëzoj Serbisë sot një propozim-marrëveshje gjithëpërfshirëse ku...

Samiti virtual i Ballkanit Perëndimor

Kryeministri Hoti dhe Vuçiç sot përballë njëri-tjetrit

Ashtu siç ishte parashikuar, Këshilli Atlantik do të mbajë sot një samit virtual me liderët...

"Ju them që fjalën e fundit..."

Hoti: Procesi i dialogut i koordinuar me SHBA-të

Shefi i ekzekutivit, Avdullah Hoti iu është përgjigjur kritikave që ka dhënë kreu i AAK-së,...

Shifrat rekord të koronavirusit

Hoti: Në rast nevoje do të përdoret spitali ushtarak i FSK-së

Kosova po punon që të integrojë kapacitetet shëndetësore të Forcës së Sigurisë së Kosovës, për...

Përçarje të reja brenda koalicionit

Meliza Haradinaj i quan absurde masat e reja të Hotit

Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla ka dalë kundër propozimit për izolim të qytetarëve...

Rishikimi i buxhetit, menaxhimi i pandemisë dhe...

Kuçi: Pa miratimin e tri ligjeve, Kosova futet në kolaps

Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi, ka vizituar komunën e Gjilanit ku dhe është...

Kosovë/ "Shifrat reale janë rreth dhjetëfish më të larta”

Eksperti austriak: Gjysma e popullsisë është e infektuar

Franz Allerberger, udhëheqësi i Departamentit për Mjekësi Humane brenda Agjencisë austriake për Siguri të Ushqimit...

Masa të reja për Covid 19

Kosovë/ Izolim 7 ditor për ata që vijnë nga jashtë

Kryetari i IKSHPK’së, Naser Ramadani, ka thënë në T7 se masa për vetizolim shtatë ditorë...