MENU
klinika
Të dytat gjatë pandemisë

Kosova të dielën voton në zgjedhjet për pushtetin vendor

“Ndalojini ata ose…”

Vuçiç takim me serbët në veri të Kosovës: Perëndimi kërkon të na destabilizojë

Presidenti Aleksandër Vuçiç ka zhvilluar në Rashkë një takim me qytetarët nga veriu i Kosovës...

"Frenojeni Albin Kurtin"

Brnabiç kërkon reagim nga NATO

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç ka kërkuar nga NATO që ta frenojë kryeministrin Albin Kurti,...

Aksioni kundër kontrabandës së mallrave

Banorët në Veri të Kosovës bllokojnë rrugën

Të mërkurën, më 13 tetor qytetarët në veri të Kosovës po kundërshtojnë një aksion të...

Kush përjashtohet nga këto rregulla?

Vaksinë ose test për të gjithë ata që futen në Kosovë

Nga dita e sotme të gjithë qytetarët shqiptarë nga Shqipëria që duan të udhëtojnë drejt...

Nga ora 09:30 dhe do të zgjasë deri në orën 16:00

Vazhdon edhe sot gjykimi ndaj Salih Mustafës

Në Gjykatën Speciale në Hagë edhe sot do të vazhdojë procesi gjyqësor ndaj ish-pjesëtarit të...

Shtrenjtimi i miellit

Furrat në Kosovë paralajmërojnë rritjen e çmimit të bukës

Me rritjen e çmimit të miellit, pronarët e furrave të bukës në Kosovë kanë paralajmëruar...

Deutsche Welle

Osmani: Serbia minon pozitën ndërkombëtare të Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani reagoi ndaj Beogradit zyrtar, pasi në Serbi u zhvillua Samiti...

Hapet panairi i armëve

Vuçiç: Do forcojmë ushtrinë, nuk ka mëshirë për të dobëtit

Sot është hapur në Serbi panairi Ndërkombëtar i Armëve dhe Pajisjeve Ushtarake ‘Partner 2021’. I...

VOA/ I dërgojnë letër Kongresit amerikan

Diasporat shqiptare dhe malazeze, shqetësim për veprimet e Serbisë

Përfaqësues të diasporave shqiptare, boshnjake dhe malazeze në Shtetet e Bashkuara i kanë dërguar një...

KEDS: Nuk mund të parashikohet rritja e çmimit

A pritet të ketë krizë energjetike në Kosovë?

Muajt e dimrit, së bashku me motin e ftohtë, sjellin edhe kërkesë më të madhe...

Sot dëgjohet dëshmitari i katërt

Vazhdon në Hagë gjyqi për Salih Mustafën

Në Dhomat e Specializuara në Hagë, do të fillojë ditën e sotme seanca për dëgjimin...