MENU
klinika
Çfarë paralajmëron Lajçak?

Delegacionet e Kosovës dhe Serbisë takohen në Bruksel

Takon Petkoviçin

Lajçak do ulë në tavolinë palën kosovare dhe serbe

I Dërguarai Special i BE-së, për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak është takuar me kryenegociatorin e...

Gjenerali amerikan dhe miku i madh i shqiptarëve

Wesley Clark viziton sot Kosovën

Me ftesë të ministrit të Mbrojtjes Armend Mehaj, sot në Kosovë do të arrijë për...

Shkojnë bashkë në zgjedhjet e 17 tetorit

“Guxo” dhe Vetëvendosje bashkojnë forcat

Lista ‘Guxo’ dhe Lëvizja Vetëvendosje do të garojnë së bashku në zgjedhjet lokale që pritet...

Kadri Veseli merr lajmin e hidhur në Hagë

Ish-kryeparlamentari i Kosovës humb babain

Babai i ish-kryeparlamentarit të Kosovës Kadri Veseli ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm. Lajmin e...

Rishqyrtimi i problemit

DW: Asociacioni në qendër të dialogut

Deklaratat që vijnë nga zyrtarët e Bashkimit Evropian dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës, përmes...

Lajçak takon Besnik Bislimin

“Nuk ka asgjë teknike në dialogun Kosovë-Serbi”

I Dërguari Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është takuar me zëvendëskryeministrin,...

"Evropën e shqetëson kjo ide"

Vuçiç: Mini-Shengeni i rëndësishëm për Ballkanin

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka deklaruar se dëshiron marrëdhëniet më të mira të mundshme...

Osmani për prestigjiozen gjermane

“Askush s’duhet ta quajë Thaçin “zagar të amerikanëve”

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se askush nuk duhet ta quajë ish-presidentin Hashim...

"Kosova duhet të bëjë detyrat e saj"

Kurti: BE-ja t’i mbajë premtimet

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se Bashkimi Evropian, duhet të bëjë pjesën e saj...

Serbia e cilëson dënimin vendim politik

Shpallet dënimi i parë për përdhunim gjatë luftës në Kosovë

Dënimi i ish-policit, Zoran Vukotiq për dhunim seksual gjatë luftës në Kosovë, është i pari...

Ja mesazhi i Nikos Dendias për çështjet e “nxehta” në Ballkan

Greqia jep sinjale të njohjes së Kosovës!

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, ka folur për mundësinë e njohjes së Kosovës nga...