MENU
klinika
Pamjet e 22 viteve më parë

Si u tërhoqën ushtarët serbë nga Kosova

REL: A do të ketë marrëveshje të shpejtë?

Argumenti për Asociacionin, “në duart” e Vuçiçit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, do të kushtëzojë vazhdimin e dialogut me Kosovën me zbatimin...

“Bëj vepra, jo kërcënime”

Vuçiç-Kurtit: Ditët e ardhshme do jenë të vështira

Marrëdhëniet mes Serbisë dhe Kosovës duket se janë tensionuar gjatë ditëve të fundit. Teksa na...

“Le të hapë padisë Serbinë për gjenocid, ne do provojmë që…”

Kryeministrja serbe për Kurtin: Është një fanatik ideologjik

Kryeministrja e Kosovës, Ana Brnabic deklaron se nuk do të ketë bisedime dhe marrëveshje me...

Buxhetit të shtetit pritet t’i kushtojnë 7.5 milionë euro

​KQZ gati për të organizuar zgjedhjet lokale në Kosovë

Komisioni Qendror i Zgjedhje është gati për të organizuar zgjedhjet lokale që do të mbahen...

"I pikëlluar që po largohem kaq shpejt nga Kosova"

Ambasadori italian përfundon misionin në fund të këtij muaji

Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando ka bërë të ditur se misioni i tij...

Asgjësohen rreth 10 ferma

Gripi i Shpendëve në Kosovë

Javë më parë u konfirmua prezenca e Gripit të Shpezëve tipi H5N8 në Kosovë. Agjencia...

“Vizat, në këmbim të dialogut”

Von Cramon: Ndryshimi i kufijve do të ishte “toksik”

Përfaqësuesja e Parlamentit Evropian për Kosovën, Viola von Cramon, ka deklaruar se nëse liberalizohen vizat...

Presidentja e Kosovës dhe kryetari i Kuvendit

Marrin dozën e parë të vaksinës anti-Covid Osmani e Konjufca

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, dhe kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, kanë marrë dje vaksinën...

"Duhet të jemi gati për të mbrojtur atdheun"

Dita e Çlirimit, Konjufca mesazh Serbisë: Rreziku më i madh se…

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca në 22-vjetorin e Çlirimit ka dërguar një mesazh...

Emocione

KFOR përkujton 22-vjetorin e hyrjes në Kosovë

Në 22 vjetorin e hyrjes në Kosovë, KFOR-i ka përkujtuar këtë ditë me një video,...

Homazhe për 22-vjetorin e çlirimit të Kosovës

Osmani: NATO pranë nesh në momentet më të errëta

Kryeministri Albin Kurti së bashku me presidenten Vjosa Osmani dhe kreun e parlamentit Glauk Konjufca,...