MENU
klinika
Paralajmëron Eliot Engel

Kongresmeni amerikan: Ndryshimi i kufijve, ide e gabuar

Si është gjendja e tij?

Vuçiç del nga spitali, kthehet në banesën e tij

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka dalë nga spitali, ku ishte shtruar për shkak të...

Befason ‘krahu i djathtë’ i Vuçiç

Një nga shejtët e Serbisë ishte një fisnike shqiptare

Sekretari i Përgjithshëm i Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, Nikola Selakoviç, ka bërë një deklaratë...

"Shqipëria, shembull i harmonisë fetare"

Thaçi: Kosova është përballur me radikalizmin, por ka reaguar

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka qënë sot prezent në konferencën Ndërkombëtare “Feja si instrument...

Deklarata e historianit serb

Nuk ka “Mini-Schengen” pa njohjen e Kosovës

Nuk ka “Schengen të vogël” pa perspektivë të paqes dhe fqinjësisë së mirë, ndërsa pranimi...

Shqetësimi i veteranëve

Gjykata Speciale ka si qëllim njollosjen e UÇK-së

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj ka deklaruar se Gjykata...

Çka ishte “faktori K”?

Viktor Çami: Kosova dhe qëndrimi i shtetit shqiptar me 1981

Fragment nga libri i Viktor Çamit (nëpunës i ambasadës amerikane në Londër dhe Vjenë, në...

Deutsche Welle

E vërteta e shtrimit urgjent në spital të Vuçiç

“Presidenti serb, Vuçiç është dërguar në spital për shkak të problemeve me zemrën.” DW tha...

Synimi i tij

Vuçiç në spital/ Jovanoviç: Ja pse e dua “të gjallë”!

Presidenti i Partisë Liberale Demokratike në Serbi, Cedomir Jovanoviç i dërgoi një mesazh Aleksandar Vuçiç,...

Intervista me James Hooper

Marrëveshja Kosovë-Serbi ekziston, çështja është zbatimi

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, ish-zyrtari i Departamentit të Shtetit dhe analisti James...

Çfarë pritet?

“Presidenti 2021”, pika e nxehtë e negociatave LVV – LDK

Marrëveshja eventuale për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës,...

Çfarë do të thotë fitorja e tij?

A do të jetë Albin Kurti, Tsiprasi i ri i Ballkanit?

Prej kur Vetëvendosja doli e para në zgjedhjet parlamentare të Kosovës, ata që i ndjekin...