MENU
klinika
E pranishme edhe Shqipëria

Kancelari austriak mbledh liderët e Ballkanit në Vjenë

Pas 8 muajsh

Thaçi dhe të tjerët në Hagë do të takohen me familjarët

Shtatë personalitetet të Luftës së UÇK-së që prej tetë muajsh ndodhen në Hagë, më në...

Këshilli i Ambasadorëve mirëpret rinisjen e dialogut

“E ardhmja e Kosovës është nën ombrellën e BE…”

Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë mirëpret rinisjen e bisedimeve mes Republikës së Kosovȅs dhe Republikës së...

Samiti vjetor i SEECP

Osmani nga Turqia, kërkon liberalizim të vizave

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është duke qëndruar në Turqi ku po merr pjesë në...

“Pati provokime nga Vjosa Osmani. Ja si u përgjigja”

Kryeministrja e Serbisë flet pas Samitit të sotëm

Pas takimit në samitin vjetor të Procesit të Bashkëpunimit në Evropën Juglindore (SEECP) në Turqi,...

Zgjedhjet lokale në Kosovë

KQZ vendos datën 16 shtator për fillimin e fushatës zgjedhore

Fushata për zgjedhjet lokale në Kosovë do të zhvillohet nga data 16 shtator deri më...

Çfarë thotë kryeministri serb?

A kishte fyerje gjatë takimit Kurti-Vuçiç?

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar se pjesa më e madhe e takimit me...

Takim me me Erdogan

Vjosa Osmani udhëton për në Turqi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani do të marrë pjesë në samitin vjetor të SEECP-së dhe...

Kurti i jep përgjigjet Kosnett

“Nuk do të ketë Asociacion mbi baza etnike”

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka komentuar deklaratat e Ambasadorit të SHBA-ve në Kosovë, Philip...

Njohja e Kosovës

Vuçiç njofton seancë të posaçme parlamentare për të diskutuar…

Qeveria e Serbisë do të zhvillojë një seancë të posaçme parlamentare më datë 22 qershor...

Daniel Serwer

Eksperti amerikan: Marrëveshja arrihet brenda disa muajsh!

Eksperti amerikan për Ballkanin, Daniel Serwer, vlerëson se takimi i Brukselit midis kryeministrit të Kosovës,...

Dhjetë vjet bisedime Kosovë – Serbi

SHBA dhe BE kërkojnë marrëveshje brenda vitit

Bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, kanë nisur në vitin 2011....