MENU
klinika
Marrëveshja me Kosovën/ Daçiç: Por nuk jemi optimist

“Dashtë Zoti të zgjidhet dhe të kënaq interesat tona nacionale”

"LVV nuk mund të bëhet palë me një everi të tillë"

Opozita e pabindur për pjesëmarrje në dialog

Paralajmërimi i kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti për formimin e Forumit të liderëve të partive...

Bilanci i COVID-19 në Kosovë

1.437 raste, 32 vdekje dhe 928 të shëruar

Ditët e fundit janë rritur dukshëm raste me Covid-19 në Kosovë. Mbrëmë pozitiv rezultuan 53...

Pandemia

Vuçiç: Zgjedhjet më 21 qershor, nuk shtyhen sërish

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç siguroi opinionin publik vendas se zgjedhjet parlamentare dhe administrative, të planifikuara...

Zgjerohet nisma e Vetëvendosjes

Peticioni për zgjedhje të reja shtrihet edhe jashtë Kosovës

Vetëvendosje e shtrin nismën “Duam zgjedhje” edhe jashtë Kosovës. Qendra e Lëvizjes në Britaninë e...

Haradinaj e thotë prerë

“Nuk ka tryezë bisedimesh me Serbinë!”

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj e mirëpret rifillimin e dialogut me Serbinë, por thotë se...

"Nëse Kushtetutja i jep të drejtë LVV..."

Shpresa e VV’së për rrëzimin e Hotit

Lëvizja Vetëvendosje (LVV) është duke e kontestuar zgjedhjen e Qeverisë Hoti. Në Gjykatën Kushtetuese përveç...

58 raste të reja në Kosovë

Kryeministri i ri paralajmëron rikthim të kufizimeve

Duket se edhe Kosova do ti rikthehet kufizimeve. 58 infektime të reja janë regjistruar në...

Dialogu menjëherë pas zgjedhjeve në Serbi

Daçiç: Ne nuk kemi pushtet në Prishtinë, ata nuk kanë në veri të Kosovës

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç ka thënë të shtunën se qytetarët...

Presidenti i Kosovës jep njoftimin e papritur

“Do të largohem nga politika pas përfundimit të mandatit”

Pas më shumë se 20 vitesh në arenën politike të Kosovës, Presidenti Hashim Thaçi të...

Presidenti serb zbulon detaje rreth dialogut

Vuçiç: Grenellit nuk mund t’i them ‘JO’!

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka zbuluar detaje në lidhje me vazhdimin e mundshëm të...

Mbi 400 raste aktive

COVID prek institucionet e Kosovën, situatë e rënduar në spitale

Mbrëmë janë konfirmuar 58 raste të reja me COVID-19 në Kosovë. Rastet pozitive janë nga...