MENU
klinika
15 të tjerë vijojnë të marrin trajtim mjekësor

Aksidenti tragjik në Kroaci, lënë spitalin 26 të plagosur

Dy klane malazeze trondisin politikën serbe

Vuçiç: Ata mund të më vrasin dhe asgjë nuk do të ndryshojë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka dalë në një konferencë për shtyp gjatë së cilës...

Artina Hamitaga

E fundit rrugë e mërgimtarit

U lodha pram kogja shumë tu i palu teshat, nejse t’miat s’pata shumë, po i...

Aksidentet rrugore

Eksperti kroat: Gjumi, problemi i madh i shoferëve nga Kosova

Dhjetë shqiptarë humbën dje jetën në Kroaci nga aksidenti tragjik pas daljes nga rruga të autobusit me...

Flamuj në gjysmështizë në nder të 10 viktimave

Kosova sot në zi kombëtare!

Në nder të viktimave që humbën jetën në aksidentin tragjik të mëngjesit të djeshëm në...

"15 pasagjerë në gjendje të rëndë"

Aksidenti tragjik, drejtori i spitalit kroat jep detaje

Drejtori i Spitalit të Përgjithshëm në spitalin e Slavonski Brod, në Kroaci, Josip Samarxhiç, ka...

Media kroate hapet me titullin e trishtë

“Shoferi i lodhur i çoi në vdekje në vend të atdheut!”

Një nga gazetat më të mëdha në Kroaci, është hapur me titull kryesor dedikuar tragjedisë...

Ja çfarë pritet të ndodhë!

Aksidenti tragjik në Kroaci, Kurti dhe ministrat mbërrijnë me helikopter në vendngjarje

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka mbërritur në Kroaci, për të vizituar nga afër personat...

Tashmë vepër penale

Dënim me burg për mohimin e gjenocidit të Srebrenicës

Përfaqësuesi i lartë i bashkësisë ndërkombëtare për Bosnjë dhe Hercegovinën, diplomati austriak Valentin Inzko, vendosi...

Pas takimit në Bruksel

Vuçiç: Do të kemi presione të mëdha lidhur me Kosovën

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, ka thënë se pret presione të mëdha për çështjen e...

Aksidenti tragjik i autobusit kosovar

Mjeku kroat: 45 persona janë në spital, 8 rëndë

Të paktën 10 persona raportohet të kenë vdekur si pasojë e një aksidenti që ka...

Flet polici kroat

“Autobusi kosovar kishte rreth 60 pasagjerë, 30 janë në spital”

Aksidenti tragjik i autobusit të Kosovë ku raportohet për 10 viktima, ndodhi mëngjesin e sotëm...