MENU
klinika
21-vjetori i çlirimit të Kosovës

Kurti zhvillon tubimin: Sfidat e Vetëvendosjes janë…

12 Qershor 1999

Kosova shënon sot përvjetorin e 21 të lirisë

Kosova shënon sot 21-vjetorin e hyrjes në vend të trupave ushtarake të NATO-s, përkatësisht trupave...

Kurti del sot në shesh

VV paralajmëron mbledhjen e mbi 15 mijë personave

Lëvizja Vetëvendosje sot nga ora 17:00 ka paralajmëruar se do të mblidhet në shesh të...

"S’e kam kuptuar asnjëherë urrejtjen për Shqipërinë dhe dashurinë me Serbinë"

Mbylli kufirin me Shqipërinë/ Thaçit ‘shuplakë’ Albin Kurtit

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka bërë një deklaratë të fortë në lidhje me ish-kryeministrin...

Nga Fitim Salihu

Guerilët e Prishtinës

Nga: Fitim Salihu Sot shënohet 21 vjetori i çlirimit të Prishtinës. Sot Prishtina feston e...

Gjendja e 31 pacientëve të shtruar në spital

Situatë e rënduar nga koronavirusi në Kosovë

Në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës po trajtohen 31 pacientë të prekur...

“21 vjetori i çlirimit të Kosovës”

Kurti-qytetarëve: Të mblidhemi nesër në sheshin Skënderbej

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ditën e sotme u ka kërkuar qytetarëve të Kosovës...

Propozimi i Hotit për dialogun me Serbinë

Kurti refuzon “Forumin e Liderëve”

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti i ka dërguar para dy ditëve letër shefit të Lëvizjes...

Kush do e udhëheqë dialogun me Serbinë?

Thaçi: Nuk jam në garë me Hotin, do plotësojmë njëri- tjetrin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka lënë të kuptohet se nuk do të ketë vetëm...

'Territori nuk diskutohet!"

Hoti flet për “DW”: Dialogun me Serbinë do ta udhëheq unë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, e prezantoi një platformë dialogu para Akademisë së Shkencave dhe...

Dialogu Kosovë-Serbi

Lajçak javën e ardhshme në Kosovë

Java e ardhshme shënon fillimin konkret të punës dhe misionit të të dërguarit të BE,...

Roli i BE-së në dialog

Dialogu Kosovë-Serbi, Macron propozon që të rinisë në Paris

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, i ka shkruar telegram urimi kryeministrit të ri të Kosovës,...