MENU
klinika
Lajçak: I hapur për një bashkërendim më të afërt

“Motori i përbashkët SHBA-BE nuk ka funksionuar”

Përfundon dita e dytë e intervistimit

Thaçi del pas 6 orësh nga Prokuroria Speciale por hesht

Ka përfunduar intervistimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi nga Zyra e Prokurorisë së Specializuar....

4 pozitat që duan për të qenë pjesë e koalicionit

Deputetët shqiptarë i vendosin kushte Vuçiçit

Deputetët shqiptarë të Luginës së Preshevës i kanë kërkuar 4 pozita të larta Presidentit Vuçiç...

"Ata panë atë që panë"

Serbia “siguroi provat për krime lufte” kundër presidentit Thaçi

Ish-prokurori serb për krime lufte tha për BIRN se zyra e tij u dha prova...

Qeveria e re në Serbi

Vuçiç pret sot 3 deputetët shqiptarë

Presidenti serb Vuçiç do të presë sot në takim 3 deputetët shqiptarë të cilët fituan...

Vetëm 8 orë jashtë

Nga sot hyjnë në fuqi masat shtrënguese në Kosovë

Dita e sotme sjell rikthimin e masave shtrënguese të lëvizjes dhe të respektimit të masave...

Sot dita e dytë

Hashim Thaçi intervistohet përsëri nga Prokuroria Speciale në Hagë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të intervistohet dhe sot nga Prokuroria Speciale lidhur me...

Prokurorët e intervistojnë edhe nesër

Pas 6 orësh Presidenti Thaçi del nga Specialja

Presidenti Hashim Thaçi pas rreth 6 orësh ka dalur nga objekti i Dhomave të Specializuara...

Ish-zyrtari i lartë Pierre-Richard Prosper

Kush është prokurori amerikan që do mbrojë Thaçin në Hagë?

Në Hagë, Hashim Thaçi do të mbrohet nga avokati amerikan Pierre-Richard Prosper. Ky i fundit,...

Thaçi në Hagë, reagon Haradinaj

“Asnjë gjyq që mund të gjykojë përpjekjen e një populli për të jetuar…”

Ish- kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vlerësuar gatishmërinë e presidentit Thaçi që t’i përgjigjet...

Birn/ Reportazhi: Ne nuk mund të lejojmë që...

Marrëveshja Kosovë-Serbi s’duhet të anashkalojë krimet e luftës

Çdo marrëveshje paqeje midis Kosovës dhe Serbisë duhet të garantojë që autorët të mbahen përgjegjës...

“Mësohuni të jetoni me virusin edhe për 6 muaj”

Mjeku infeksionist: Situata po rëndohet edhe nga…

Mjeku infeksionist në Kosovë, Izet Sadiku duke bërë thirrje që të respektohen masat parandaluese të...