MENU
klinika
BE: Ende nuk e kemi caktuar datën!

Kur do të takohet Kurti dhe Vuçiç?

Agjenda e Nikos Dendias

Ministri i Jashtëm grek viziton sot Kosovën

Ministri i Punëve të Jashtme në Greqi, Nikos Dendias do të vizitojë Kosovën këtë të...

Palmer e ka një përgjigje

Kur do të nënshkruhet një marrëveshje Kosovë-Serbi?

Zëvendës Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit dhe i dërguari special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor,...

Në këtë listë përfshihet dhe Kosova

SHBA do dhurojë 80 milionë doza vaksinash kundër koronavirusit

Shtetet e Bashkuara do të dhurojnë 75% të dozave të vaksinave, të papërdorura kundër koronavirusit....

Mbi 13 mijë persona vdiqën dhe 1.600 konsiderohen të zhdukur

Kuvendi i Kosovës miraton projektligjin për krimet e luftës

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë miratuar sot unanimisht Projektligjin “për plotësimin dhe ndryshimin e...

Dialogu Kosovë-Serbi

Media serbe: Ideja e “dy Gjermanive” në lojë përsëri

Dialogu Kosovë Serbi është një ndër çështjet e shumë përfolura, sidomos gjatë ditëve të fundit...

Ja se çfarë pritet të diskutohet

Ministri i Jashtëm grek viziton nesër Kosovën

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias nesër pritet që të vizitojë Kosovën. Në këtë...

"Ky është qëllimi"

Deputeti hungarez konfirmon “non-paper”-in e ri

Deputeti hungarez konfirmon “non-paper”-in e ri: Ky është qëllimi Deputeti hungarez Andor Deli ka konfirmuar...

Palmer për ndryshimin e kufijve

“Nuk mendoj se është në agjendë”

Nuk ka afat të prerë për dialogun, por sa më shumë që zgjat procesi i...

Lajçak rrëzon Trump

“Marrëveshja e Uashingtonit nuk përfaqëson asgjë”

Udhëheqësit e Serbisë dhe Kosovës do të takohen menjëherë për të rifilluar dialogun e ndërmjetësuar...

REL: Kush janë shtetet skeptike?

Po shtohen kriteret e liberalizimin e vizave për Kosovën?

Kosova po largohet edhe më shumë nga procesi i liberalizimit të vizave, pas hezitimit të...

"Marrëveshja të arrihet sa më shpejt"

Palmer: Dialogu Kosovë-Serbi çështje urgjente

Zëvendësndihmësi sekretari i shtetit amerikan, Matthew Palmer ka theksuar se SHBA dhe BE e shikojnë...