MENU
klinika
Zgjedhjet në Kosovë

Haradinaj sot nominohet për kryeministër

Detaje

“Kosova është Serbi”/ Planifikuan ngritjen e dronit, arrestohen çekët

Në prag të sfidës midis Kosovës dhe Çekisë e vlefshme për kualifikueset e EURO 2020,...

Çfarë ndodhi në takimin me amerikanët?

Vuçiç i prerë: Ja kushti për të pranuar pavarësinë e Kosovës!

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka dalë në një konferencë për media pas takimit me...

"Më e bukura në Ballkan"

Gazeta gjermane shkruan për ish-deputeten shqiptare

Duda Balje, e cilësuar si një nga femrat më të bukura në politikë, është ndër...

Deklarata

Aksion i madh në Kosovë, policia jep detajet e para

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Bajram Krasniqi ka konfirmuar se në këto momente është duke...

Heq masën e reciprocitetit

Arrihet paqja mes Kosovës dhe Maqedonisë

Ministri në detyrë i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka njoftuar se ka pezulluar masën...

Detaje

Zgjedhjet në Kosovë, del lista e kandidatëve për deputetë

Zbardhen sot listat e kandidatëve për deputet në Kosovë. Siç raportojnë mediat kosovare, sot është...

"Vota për koalicionin tonë do ta parandalojë!"

Salihu: Serbia dëshiron Medvegjën pa shqiptarë!

Veprimtari dhe biznesmeni Muharrem Salihu është bartës i koalicionit “Të gjithë për Medvegjën” për zgjedhjet...

Ka të arrestuar...

Vrasja e 4 fishtë mes Prishtinës, reagon ashpër Shpend Ahmeti

Kryetari i PSD-së Shpend Ahmeti ka reaguar për ngjarjen e ndodhur sot në Prishtinë, ku...

Çfarë do të bëhet me Kosovën?

Serbët të alarmuar: SHBA dhe Shqipëria po përpiqen të…

SHBA dhe Shqipëria po përpiqen ta përfshijnë Ushtrinë e Kosovës në ushtrimin “Karta Amerikano –...

Dorëheqja e kryeministrit

Gjykata Kushtetuese ‘rrëzon’ Haradinajn

Gjykata Kushtetuese e Kosovës e ka cilësuar të papranueshme për interpretim kërkesën e kryeministrit në...

"Ne jemi këu për..."

Mesazhi i senatorëve amerikanë dje në Kosovë

Dy senatorët amerikanë, Chris Murphy dhe Ron Johnson janë duke qëndruar në Kosovë. Pas takimit...