MENU
klinika
Aksidenti tragjik i autobusit kosovar

Mjeku kroat: 45 persona janë në spital, 8 rëndë

Flet polici kroat

“Autobusi kosovar kishte rreth 60 pasagjerë, 30 janë në spital”

Aksidenti tragjik i autobusit të Kosovë ku raportohet për 10 viktima, ndodhi mëngjesin e sotëm...

Aksidenti tragjik i autobusit të Kosovës

Kryeministri i Kroacisë: Jemi me familjet e viktimave

Kryeministri kroat, Andrej Plenkovic ka reaguar pas aksidentit fatal të autobusit me targa të Kosovës...

Aksidenti i autobusit

Kroaci, humbin jetën 10 kosovarë

Një autobus me targa të Kosovës doli jashtë autostradës afër Slavonski Brod ku kanë vdekur...

Si i përdornin taksitë për transport...

Kontrabandonin emigrantë, arrestohen 7 persona në kufirin Kosovë-Shqipëri

Një rrjet i kontrabandimit të klandestinëve është zbuluar në kufirin Kosovë-Shqipëri, saktësisht në Vërmicë. Shtatë...

Rreziku nga Delta

Drejtori i Infektivit në Kosovë: Rrezikojmë mbylljen nëse…

Drejtuesi i Klinikës Infektive në Kosovë Arben Vishaj ka deklaruar se varianti Delta është mjaft...

REL

Sa të sigurta janë të dhënat personale në Kosovë?

Përpunimi i të dhënave përmes sistemit të vëzhgimit me kamerë në sektorin publik, privat dhe...

Vendime

Kërkoi lirimin, Gjykata Speciale e Hagës lë në burg Hashim Thaçin

Gjykata Speciale e Hagës ka refuzuar kërkesën e ish-Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçin për t’u...

Lirimi i ish-Presidentit

Avokati i Thaçit: 2 shtete janë të gatshme të japin garanci

Avokati i ish-Presidentit Hashim Thaçi, Gregory Keohe ka thënë se ka dërguar në Gjykatë parashtesat...

Kriza e Covid-19

Kosova nënshkruan marrëveshje me BB

Ministri i Financave, Punёs dhe Transfereve, Hekuran Murati, dhe drejtoresha për Ballkanin Perëndimor e Bankës...

KQZ në Kosovë mban sot mbledhjen e radhës

Pritet certifikimi i subjekteve politike për zgjedhjet e 17 tetorit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) në Kosovë do të mbajë sot mbledhjen e radhës. Si...

Nga Kimete Berisha

Pedagogu i Vuçiçit!

T’i tregosh Aleksandër Vuçiqit se shteti serb ka kryer gjenocid ndaj shqiptarëve të Kosovës është...