MENU
klinika
“Tradhtia e madhe!”

“Kurir”: Njësia Speciale serbe përgjegjëse për Reçakun

'Shembull në rajon'

Zgjedhjet e 6 tetorit, informohen vendet e Quint-it

Me ftesë të delegacioneve të shteteve të Quintit, SHBA-së, Britanisë së Madhe, Gjermanisë, Francës, Italisë...

Ja ç'po ndodh me politikën në Kosovë

LDK dhe Vetëvendosje drejt koalicionit

Përfaqësuesit e LVV-së dhe të LDK-së kanë thënë dje se janë dakordsuar me përmbajtjen dhe...

Flet zv/ministri i qeverisë së Kosovës

“Me Listën Serbe, mund të zgjidhim problemin e serbëve”

Zëvendësministri për Komunitete dhe Kthim në detyrë, Milazim Gashi deklaroi se Lista Serbe ka nxjerrë...

Deklaratë pas takimit

LDK -VV dakordësohen rreth parimeve për marrëveshjen

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Vetëvendosje kanë dhënë detaje nga takimi që kanë mbajtur me...

A ka nevojë rajoni për Mini-Shengenin Ballkanik?

Kurti: Duhet shtuar bashkëpunimi Shqipëri – Kosovë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti i ftuar në emisionin “Real Story” u pyet në...

Parregullsitë në votime

Rinumërimi nuk zgjidhi gjithçka! KQZ kërkon Prokurorinë

Manipulimet e komisionerëve të partive politike gjatë raportimit të votave në formularët e rezultateve, kanë...

Nga Ramadan Gjana

Kosova, gjenocidi në Ruandë dhe tregtarët shqiptarë të armëve

As 25 vite nuk u mjaftojnë viktimave, xhelatëve dhe mbarë shoqërisë njerëzore, për të harruar...

Nga 60 milionë euro, asnjë për Serbinë

Prej 2 muajsh Kosova bllokon eksportin me Serbinë

Asnjë produkt kosovar nuk është eksportuar në Serbi për dy muaj. Nga rreth 60 milionë...

Një përegjigje për ambasadorin britanik

Flamuri në zyrën e Albin Kurtit, reagon Vuçiç

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, i ka kthyer përgjigje ambasadorit britanik në Kosovë, Nicholas Abbott, rreth...

Kush kryeson?

Votat me postë/ Përfundon numërimi

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka përfunduar numërimi i votave me postë. Ka përfunduar...

Foto

Pas festës në Prishtinë, Kurti surprizon Tiranën

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti edhe pse nuk është shpallur ende zyrtarisht si fitues...